رومن فروم

درباره رومن فروم

رومن فروم

این بنا که در گذشته گورستانی برای عموم مردم بوده است ، بعدا به مرکز سیاسی و فرهنگی رم تبدیل شد .

فروم هایی که در رم باستان وجود داشت ، برای معامله، خرید و فروش،جشن گرفتن پیروزی‌ها، شرکت در انتخابات و محاکمه‌ها، اطلاع از اخبار، تماشای مسابقات استفاده می کردند اما رومن فروم بزرگترین و مهم ترین آن ها بود . اندازه ی این مکان ۲۵۰ در ۱۷۰ متر است.

در طول تاریخ سه طاق‌نما به رومن فروم اضافه شد. امروزه از طاق‌نمای اول اثری نیست، طاق‌نمای دوم که «تیتوس» نام دارد. طاق‌نمای سوم  «سپتیمیوس سوروس» (Septimius Severus) نام دارد .

مقبره «آنتونینو و فائوستینا» نیز در این مکان قرار دارد . همچنین در انتهای این مجموعه «مقبره ژولیوس سزار» وجود دارد که در سال ۲۹ پس از میلاد توسط «آگوستوس» ساخته شده و نماد مکانی است که جسد ژولیوس سزار در آن سوزانده شده است.

  دو ساختمان مهم دیگر رومن فروم ،یعنی رجیا به معنای خانه‌ی پادشاه و مقبره وستا در دامنه‌ی تپه‌ی پالاتین قرار گرفته اند. البته بسیاری از سنگ های ان در زمان های قدیم به تاراج رفته اند.

برای رفتن به رومن فروم می‌توانید از مترو رم استفاده کنید. خط آبی مترو و ایستگاه Colosseo . یکی دیگر از راه های رسیدن به این مکان نیز استفاه از اتوبوس های توریستی است که در میدان رومی توقف دارد . شما می توانید اط ساعت ۸ و نیم تا نیم ساعت قبل از غروب افتاب از این مکان دیدن کنید .

گالری تصاویر

    • La Griffe Roma – MGallery by Sofitel