هامبورگ

درباره هامبورگ

هامبورگ

بندر هامبورگ، در شمال آلمان، در مجاورت رودخانه ی الب و آلستر نزدیک دریای شمال واقع شده است. این شهر، ۷۵۵ کیلومتر مربع، مساحت دارد. نام رسمی آن، (شهر آزاد هامبورگ) و بعد از بندر روتردام  هلند، دومین بندر بزرگ اروپا و نهمین بندر فعال دنیاست و همه ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند . مرکز شهر هامبورگ، در اطراف دو دریاچه ی اینرالستر و اوترالستر  است. شهر هامبورگ، از یک بخش قدیمی در قسمت شرقی رود الستر و یک بخش جدید در قسمت غرب آلستر و چند محله در حومه ی شهر تشکیل شده است. بخش قدیمی شهر که مرکز منطقه ی اقتصادی و بازرگانی است، کانال های بسیاری دارد. از ویژگی های برجسته ی این شهر، وجود پله ای بسیار است. تعداد پله ای این شهر از ونیز و آمستردام هم بیشتر است. هامبورگ،آب و هوای معتدل و ملایمی دارد.

هامبورگ بعد از برلین، بزرگ‌ترین شهر آلمان و هشتمین شهر بزرگ اروپا به شمار می‌رود. موقعیت این شهر رابطی مهم بین دریا و شبکه آبراه‌های داخلی آلمان به وجود می‌آورد. هامبورگ بیشتر به خاطر محوطه بندری‌اش شهرت دارد. اغلب این شهر را دروازه‌ای به آلمان خوانده‌اند که اجازه حمل و نقل کالا بدون عوارض را به کشتی‌ها می‌دهد. علاوه بر یک قطب بزرگ حمل و نقل، هامبورگ یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و تجاری با جاذبه‌های درجه یک متعدد نیز محسوب می‌شود.

جاذبه های گردشگری:

۱. سرزمین عجایب مینیاتوری

هر چند سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ را بزرگ‌ترین مدل شبیه سازی شده قطار می‌نامند، اما اینجا بسیار فراتر از یک چیدمان قطار اسباب بازی است. این جاذبه خیره کننده جدید با بیش از ۱۲,۰۰۰ متر مسیر ریلی و ۸۹۰ قطار، بزرگ‌ترین مدل خط راه آهن دنیا به شمار می‌رود. نقاط برجسته این جاذبه متشکل از قسمت‌هایی مربوط به آمریکا، اسکاندیناوی و آلمان هستند. کل این دنیای مینیاتوری با بیش از ۳۰۰,۰۰۰ لامپ نورپردازی شده و ۲۰۰,۰۰۰ مجسمه انسان منحصر به فرد در آن قرار دارند. با رزرو کردن بلیط خود به صورت آنلاین می‌توانید از ایستادن در صف‌های طولانی نجات پیدا کنید.

۲. بندر هامبورگ

بندر هامبورگ محل برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر است. این بندر ۱۰۰ کیلومتر مربع را در بر داشته و به دروازه آلمان شهرت دارد. کاوش این محوطه با قایق بسیار جذاب خواهد بود. یکی از نقاط برجسته منطقه، مسیری سنگفرش است که شما را به منطقه قرن نوزدهمی انبار کالا می‌برد. در این ناحیه ردیفی از ساختمان‌های آجری بلند را می‌بینید که زمانی برای انبار کردن تنباکو، قهوه، میوه خشک و ادویه استفاده می‌شدند. یک جاذبه دیگر نیز پلی ۳/۹ کیلومتری است که از روی بندر عبور می‌کند.

۳. گالری‌های هنری هامبورگ

در سه ساختمان مجزا اما مرتبط به هم می‌توانید گالری‌های برتر هنری آلمان را پیدا کنید. از دیدنی‌های اصلی این مکان می‌توان به نقاشی‌های بالای محراب، اثر هنرمندان بومی منطقه از قرن ۱۴ و استادان آلمانی قرن ۱۶ و ۱۷ اشاره کرد. علاوه بر این، مجموعه‌های بی‌نظیری از نقاشی‌های قرن ۱۹ هنرمندان آلمان و فرانسه و مجموعه‌های هنر معاصر و مدرن نیز قابل توجه هستند. در این گالری تورها و برنامه‌های مفرحی برای کودکان هم برگزار می‌شود

۴. ساختمان شهرداری هامبورگ

در مرکز محله قدیمی هامبورگ می‌توان ساختمان شهرداری را پیدا کرد. این بنای نئو رنسانسی در نزدیکی تالار بورس بوده و در سال ۱۸۹۷ تکمیل شد. از میان ۶۴۷ اتاق اینجا، بسیاری از آن‌ها برای رویداد سالانه «شب طولانی موزه‌ها» به روی عموم باز هستند. تورهای هدایت شده‌ای برای بازدید از ساختمان وجود دارد و این امکان را دارید که دولت محلی را در حال برگزاری جلسه رسمی تماشا کنید. از اینجا به منطقه اصلی خرید و تجارت هامبورگ یعنی خیابان «مونکه‌برگ» (Mönckeberg) دسترسی دارید و از طریق آن به سمت کلیسای قرن چهاردهمی «سنت میشل» هدایت خواهید شد.

۵. کلیسای سنت میشل (میکائیل)

معروف‌ترین کلیسا از بین کلیساهای متعدد هامبورگ، سنت میشل است که بین سال‌های ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۲ به سبک باروکی ساخته شد. اینجا یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی دیدنی شهر محسوب می‌شود و از برج ۱۳۲ متری آن زیباترین مناظر شهر و بندر را می‌توان تماشا کرد. همچنین سرداب کلیسا با ۲۴۲۵ نفر که در آن آرام گرفته‌اند، از دیگر جذابیت‌های این مقصد گردشگری به شمار می‌رود. یک کلیسای قرن چهاردهمی با محراب‌های قرون وسطایی و یک ارگ ارزشمند نیز در همین نزدیکی قرار دارد.

۶. گورستان اولزدورف

گورستان «اولزدورف» (Ohlsdorf) یکی از بزرگ‌ترین آرامگاه حومه شهری در جهان و یکی از مهم‌ترینِ آن‌ها محسوب می‌شود. این مکان با مساحت ۴ کیلومتر مربع و ۱۲ نمازخانه، بیش از ۱/۵ میلیون متوفی را در خود جای داده است. در این گورستان یادمان‌هایی وقف قربانیان شکنجه‌های نازی‌ها را می‌بینید که عضو گروه مقاومت ضد نازی بودند. سالانه بیش از ۲ میلیون نفر برای بازدید از یادمان‌ها، یادبودها و موزه واقع در این مجموعه به آن سر می‌زنند. باغ‌های دل‌ انگیز این آرامگاه را از دست ندهید. گشت و گذاری در سر سبزی آن‌ها حال و هوایی تازه به شما خواهد داد.

و جاذبه های بسیار دیگر …

گالری تصاویر