درباره سیدنی

شهر سیدنی استرالیا

شهر سیدنی بزرگترین شهر استرالیا می باشد. شهر سیدنی محلی است که اولین گروه مهاجرین بریتانیایی در آن ساکن شدند و توسط فرمانده ی این گروه، آرتور فیلیپ، شهر سیدنی را رسما در سال ۱۷۸۸ تاسیس نمودند.شهر سیدنی با پارک های ملی و نواحی ساحلی فراوانی احاطه شده که شامل چندین رودخانه، جلگه، خلیج و ساحل می باشد مانند ساحل معروف بوندی. براساس گزارش های واصله، در سال ۲۰۰۶ این شهر جمعیتی حدود ۴.۱ میلیون نفر داشته که حدود ۳.۶ میلیون نفر آن در شهرهای اطراف سیدنی ساکن بوده اند.

مرکز شهر سیدنی پرجمعیت ترین منطقه ی استرالیا می باشد که حدود ۴۰۲۳ نفر در هر کیلومتر مربع از آن ساکن هستند.

شهر سیدنی میزبان چندین واقعه ی ورزشی بین المللی بوده است از آن جمله می توان به بازی های امپراطوری بریتانیا در سال ۱۹۳۸، بازی های المپیک تابستان ۲۰۰۰ و بازی فینال جام جهانی راگبی ۲۰۰۳ اشاره کرد.

شهر سیدنی نماد کشور استرالیاست.شهر سیدنی شهری است با جذابیت‌های بیشمار که دویست و هجده سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد. شهر سیدنی که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند.

سیدنی مرکز ایالت نیو ساوث ولز New South Wales است. شهر سیدنی، بسیار گسترده و بزرگ است و شامل ۷۰۰ محله می‌شود. در طول زمان، بتدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است.

شهر سیدنی جذاب و دیدنی شناختنی‌ترین و آشناترین افق‌های شهری دنیا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد که اغلب از آن به عنوان زیباترین بندر طبیعی جهان یاد می‌شود.

بندر سیدنی خلیج‌ها و لنگرگاه‌های بسیاری دارد. شهر سیدنی با پل تاریخی بندر و خانه اپرا و خط ساحلی بی‌نظیرش به یاد آورده می‌شود.

شهر سیدنی علاوه بر این‌که دارای شهرتی افسانه‌ای است، به‌گونه‌ای معرف و دریچه‌ای به استرالیا دانسته شده است؛ به این تعبیر که شهر بزرگ و دوست‌داشتنی سیدنی در نظر بسیاری از گردشگران نماینده کامل استرالیا دانسته شده و بسیار مورد توجه است.

برای دیدن شهر بزرگ سیدنی استرالیا با تور خاطره انگیز نیکا گشت همراه شوید

گالری تصاویر

    • Radisson Blu Plaza Hotel Sydney